خرید خانه در فولادشهر-مسکن فولادشهر

مشخصات پروژه

  • نام پروژه خرید خانه در فولادشهر-مسکن فولادشهر
  • تاریخ شروع 1401/1/14
  • تعداد نظرات 4
  • تعداد نمایش 1042

خرید خانه در فولادشهر-مسکن فولادشهر

خرید خانه در فولادشهر


فولادشهر در 38 کیلومتری جنوب غربی اصفهان در دشت لنجان بین فاصله ارتفاعی 1620 تا1700 متری از سطح دریا واقع شده است و در محوطه ای تقریبا به شکل مستطیل به ابعاد 4×5 کیلومتر در جنوب شرقی –شمال غربی قرار دارد.
این شهر از شمال به شهرستان فلاورجان، از جنوب به کارخانه  ذوب آهن از شرق به کوه نمتک و از غرب به رشته کوه پنجی محدود می شود. ارتفاعات این شهر، رشته کوه پنجی در غرب و رشته کوه اشترجان در جنوب و عوارض طبیعی مارماضه و فشارچه در داخل محدوده شهر است. مساحت اراضی محدوده استحفاظی شهر بیش از 16000 هکتار است که بالغ بر 7700 هکتار آن با مالکیت رسمی و قانونی است. فولاد شهر جوان ترین مرکز شهری شهرستان لنجان به شمار می آید و دارای قدمتی کوتاه معادل راه اندازی کارخانه ذوب آهن است.

مسکن فولادشهر

این شهر در شروع توسط کارخانه ذوب آهن و با هدف اسکان شاغلان مهاجر کارخانه و نیرو های متخصص خارجی (روسی) بنا شد و به عنوان شهرک خوابگاهی متعلق به کارخانه تا سال1360 صرفا  توسط جمعیت شاغل در این کارخانه مورد  اسکان قرار می گرفت. از این سال به تدریج و در طی روندی حدودا 10 ساله از تملک کارخانه مذکور در آمده و به شهر های تحت اداره وزارت کشور پیوست. با ورود کشور به عصر صنعت در دهه 40 ، فعالیت هایی در رابطه با احداث و راه اندازی کارخانه جات متعدد صنعتی در سراسر کشور شکل گرفت که مهم ترین آن ها در منطقه احداث کارخانه ذوب آهن است.

(شما می توانید همین حالا در خصوص رهن و اجاره مسکن در فولادشهر با کارشناسان مجرب مسکن فولاد شهر تماس بگیرید. )

خرید خانه در فولاد شهر
احداث این کارخانه در پی عقد قرار دادی بین دولت ایران و اتحاد جماهیر شوروی در سال1344 در دشت طبس در 5 کیلومتری جنوب غربی فولاد شهر کنونی شروع شد و به دنبال آن منظقه لنجان شاهد مهاجرانی شد که با هدف دست یابی به اشتغال در کارخانه ذوب آهن زاد و بوم خود را در سرزمین های دیگر خوصوصا مناطق همجوار لنجان ترک کرده و رو به این منظقه آوردند و در بخش های مختلف کارخانه به کار گرفته شدند.شدت این مهاجرات ها به حدی بود که از همان بدو کار عملیات احداث کارخانه،بحث اسکان مهاجرین تازه اشتغال یافته در کارخانه به مشغله مهم ذهنی برنامه ریزان و سیاست گذاران مربوطه مبدل گردید.

(انجام کلیه ی مربوط به خرید و فروش مسکن در فولاد شهر اصفهان توسط نیروهای مجرب مسکن فولادشهر انجام می شود. همین حالا می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید. )

مسکن فولادشهر


احداث شهرک بزرگ یا کلان شهر آریا شهر (فولاد شهر کنونی ) نتیجه منطقی همین شرایط به شمار می آید و با بهره برداری از اولین مرحله غاز ساخت آن که موجب اسکان گروهی از خانواده های شاغلان در کارخانه و تعدادی از متخصصین پیمانکار خارجی گردید کلان شهر جدیدی به جغرافیای کشور افزوده شد. در ابتداد فقدان نهاد های فعال اقتصادی،وجود طبقات اجتماعی و نیز محرومیت جامع ساکن در آن از اشتراکات و ارزش های فرهنگی برخاسته از هویت واحد باعث شده که روابط انسانی و اجتماعی ساکنان این شهرک تنها بر اساس مشارکت و همگونی آنان در اشتغال به کار در کارخانه ذوب آهن شکل بگیرد و بعضا در برخیگروهای مهاجر با اتکا به ارزش ها و هنجار های مشترک برخاسته از زادبوم اولیه آنها تنظیم شود. با گذشته زمان مجموعه انگیزه های لازم در بین ساکنان این شهرک برای دست یابی به یک شهر تکامل یافته با ساختار های مبتنی بر هویتی واحد باعث ایجاد مولفه های منطقی و کار ساز تاسیس یک شهر تکامل یافته گردید.

شهرستان فولادشهر
در زمان انقلاب و در دهه اول بعد از آن با وقوع تحولات سیاسی و اجتماعی عمیق و خوصوصا وقوع و تبعات جنگ تحمیلی و هجوم و اسکان مهاجران جنگ تحمیلی در بخشی از بنا های ساخته شده و یا در حال احداث شهرک و سیاست کارخانه ذوب آهن در رهای از قید و بند مسئولیت اداره، حفظ و نگهداری شهرک (که به صورت واگذار ساختمان های مسکونی به نیروهای شاغل و بازنشسته ساکن در این بنا ها و فروش به غیر بود) هویت شهرک مذکور با کسب امتیازات و ویژگی های  سیاسی و اداری شهری و با افتتاح شهرداری فولاد شهر در سال 1372 رسما به جرگه شهر های تحت اداره وزارت کشور دار آمد.

مسکن فولادشهر
به خاطر اینکه کارخانه ذوب آهن از کشور شوروی سابق خریداری  و قرارداد نصب و راه اندازی و بهره برداری از آن با این کشور منعقد شده بود وبه تبع آن حضور کارشناسان و مهندسان روسی در منطقه ، عملیات شهرک سازی فولادشهر  با طراحی و روش های شهرسازی شوروی سابق توسط مهندسین آن کشور شروع شد و به همین خاطر دلیل بافت قدیم فولاد شهر شامل محله های A3-A2-B1-B5  و بخشیB2B3   از لحاظ شکل داخلی و ظاهری ساختمان ها، خیابان کشی، فضای سبز و پیاده رو ها و... با بافت جدید شهر متفاوت است.
چه در بافت جدید چه در بافت قدیم موضوع زیبا سازی و فضای سبز بسیار برجسته بوده و اهمیت زیادی به آن داده شده است اما ظاهر کار بر این است که سرانه فضای سبز واهمیت به پیاده روی در بافت قدیم بیشتر  می باشد که نشانگر اهمیت بیشتر آن است.

برای شما مقاله دیگری آماده کرده ایم به نام آشنایی با فولادشهر پیشنهاد می کنیم همین حالا این مقاله را مطالعه کنید. 


نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 
پرسش
موافقم2
مخالفم0
شهاب  (دوشنبه 23 اسفند 1400)
اطلاعاتتون بسیار مفید بود
مسکن فولادشهر  (جمعه 27 اسفند 1400)
سپاس
مسکن فولادشهر  (جمعه 27 اسفند 1400)
سپاس
پرسش
موافقم1
مخالفم0
توکلی  (سه شنبه 24 اسفند 1400)
ممنون از مشاورین املاک فولادشهر مطالب خوب و جامع بود
مسکن فولادشهر  (جمعه 27 اسفند 1400)
سپاس
مسکن فولادشهر  (جمعه 27 اسفند 1400)
سپاس
پرسش
موافقم2
مخالفم0
هستی  (سه شنبه 24 اسفند 1400)
متراژ مسکن های فولادشهر به چه صورت هست؟
پرسش
موافقم2
مخالفم0
سینا  (سه شنبه 24 اسفند 1400)
ممنون از مطالب خوبتون راجع به مسکن های فولاد شهر
مسکن فولادشهر  (جمعه 27 اسفند 1400)
سپاس
مسکن فولادشهر  (جمعه 27 اسفند 1400)
سپاس