هشدار مالیاتی به مسکن مهر

هشدار مالیاتی به مسکن مهر

دولت به مالکان واحدهای مسکن مهر خالی از سکنه هشدار مالیاتی داد.

هشدار مالیاتی به مسکن مهر

دولت به مالکان واحدهای مسکن مهر خالی از سکنه هشدار مالیاتی داد. متولی مسکن در شهرهای جدید اعلام کرده است واحدهای مسکن مهر واقع در این شهرها در صورتی که دو سال از خالی بودن آن ها گذشته باشد، مشمول مالیات می ‌شوند. متولی مسکن مهر در شهر جدید پردیس از اجرای قانون مالیات بر خانه ‌های خالی برای واحدهایی که بیش از دو سال در پردیس خالی مانده‌‌ اند خبر داده است.
این گزارش درباره تازه‌‌ ترین وضعیت تکمیل واحدهای باقی ‌مانده مسکن مهر پردیس توضیح داده است: اتمام واحدهای باقی‌ مانده مسکن مهر، پروژه به پروژه، بلوک به بلوک و واحد به واحد در حال انجام است که این کار با اولویت رفع نواقص واحدهای تحویلی، واحدهایی که در آستانه تحویل هستند و تامین منابع مالی برای تکمیل واحدهایی که در مرحله سفت‌کاری هستند انجام می‌ شود تا مشکلات مردم حل شود.
زیرساخت ‌‌های مسکن مهر پردیس پیشرفت ۹۰درصد به بالا دارند و در همه فازها، زیرساخت ‌‌های آب، برق، گاز، فاضلاب، شبکه آب و شبکه فاضلاب کار شده است. برنامه ‌‌ریزی شده تا همزمان با تکمیل واحدها، مشکلات زیرساختی نیز برطرف شود. متولی مسکن مهر در این شهر جدید با اشاره به اینکه ۲۰ قرارداد مشارکتی برای تکمیل خدمات زیربنایی و روبنایی پردیس به ارزش بیش از ۴ هزار میلیارد تومان منعقد شده است، اعلام کرده: درباره پروژه‌ های روبنایی همچون مسجد، مدرسه، درمانگاه، فضای سبز و سایر خدمات عمومی در قالب بسته ‌های مشارکتی کار در حال انجام است.

مسکن مهر فولادشهر
براساس تازه ‌‌ترین آمارهای وزارت راه و شهرسازی، حدود ۲ تا ۳ هزار واحد در شهر پردیس در اختیار دلالان قرار دارد و مالکان آن ها واحدها را تحویل نگرفته ‌اند و این واحدها مرتب در حال خرید و فروش است و منجر به سکونت نشده است. در این باره تصمیم بر آن است تا واحدهای مسکونی خالی پردیس که بیش از دو سال خالی باشند در قالب قانون مالیات بر خانه ‌های خالی مشمول جریمه و مالیات می ‌شوند. این واحدها به سازمان امور مالیاتی معرفی خواهند شد. متولی مسکن مهر در شهرهای جدید در حالی از مشمول مالیات شدن واحدهای مسکن مهر که دو سال خالی از سکنه باقی مانده ‌‌اند خبر داده است که این هشدار مالیاتی پیش از این به ملاکان و سفته ‌‌بازها داده شده بود. این اقدام در قالب قانون دریافت مالیات از خانه‌ های خالی مورد تاکید قرار گرفته است. هر چند هنوز اطلاعات مربوط به خانه‌های خالی تکمیل نشده و روند اجرای قانون همچنان با تاخیر همراه است.

به نقل از خبرگزاری دنیای اقتصاد

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر