متقاضیان مسکن ملی

متقاضیان مسکن ملی

یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر در طرح اقدام ملی مسکن از پارسال و ۳ میلیون و ۱۷۰ هزار متقاضی در سامانه نهضت ملی ثبت ‌نام کرده ‌اند.

متقاضیان مسکن ملی

محمود محمودزاده:  یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر در طرح اقدام ملی مسکن از پارسال و ۳ میلیون و ۱۷۰ هزار متقاضی در سامانه نهضت ملی ثبت ‌نام کرده ‌اند.
وی ادامه داد: متقاضیانی که پیش از این در طرح اقدام ملی مسکن ثبت ‌نام کرده‌ اند و هنوز نتایج آن ‌ها پالایش و اعلام نشده، می‌ توانند به ادارات راه و شهرسازی استان یا شرکت عمران شهرهای جدید محل سکونت خود و در شهرهای زیر صد هزار نفر به بنیاد مسکن مراجعه کنند تا از نتیجه ثبت نام خود آگاه شوند.
به گفته معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی، ۶ تا ۷ درصد ثبت ‌نام کنندگان در سامانه، از متقاضیان جدید مسکن هستند و طبق  مصوبات هیات دولت، پنج گروه خانم‌ های مجرد بالای ۳۵ سال، معلولان با ۲۰ سال سن، نخبگان علمی، مردان مجرد بالای ۴۵ سال و بیماران خاص، امکان ثبت‌ نام در طرح نهضت ملی مسکن را داشتند.

مسکن فولاد شهر
از دی ماه امسال هم امکان ثبت نام برای مردان مجرد بالای ۲۳ سال سن فراهم شده و در طرح نهضت ملی مسکن سه شرط نداشتن سابقه استفاده از خدمات دولتی از ابتدای انقلاب، مالکیت خصوصی و متاهل بودن توسط وزارت راه و شهرسازی و شرط چهارم که شامل پنج سال سابقه سکونت در محل مورد تقاضای مسکن، توسط استانداری بررسی می ‌شود.
تمامی متقاضیان واجد شرایط می توانند در شهرهای مختلف که زمین تامین شده تا پایان اسفند ثبت نام کنند.

به نقل از خبرگزاری همشهری آنلاین

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر